Люди-кіборги

Архіви

Останні коментарі

  Люди-кіборгиУчені за останні роки зробили величезний прорив в плані створення штучного інтелекту. “Дати”  їм ще декілька років і ця технологія міцно увійде до життя людини. Вже сьогодні проводяться перші випробування на тваринах. Наскільки вони успішні?

  Як і практично усі розробки, цю учені вирішили спочатку протестувати на щурах. Вони створили штучний мозочок і пересадили його в голову щурові, у якого раніше була зафіксована травма мозку. Як підсумок – тварина після події деякого часу майже повністю відновилася і зажила нормальним життям. В майбутньому учені прогнозують використання аналогічної методики для людей, що перенесли інсульт або мають вікові зміни в мозку. Проте імплантація штучних частин мозкового відділу може знайти застосування не лише в медицині, але і для створення сверх-людей.

  Учені передбачають, що вже в цьому столітті з’являться люди-кіборги, що мають механічне тіло і навіть голову, і що мають немислиму витривалість і силу. Те, що для людей здається фантастикою, для учених – майже реальність. Адже вже сьогодні проводяться розробки механічної заміни втрачених частин тіла, які можуть не лише “повернути” руку/ногу, але і слух, і навіть зір. Так, сучасні штучні кінцівки (протези) можуть розпізнавати сигнали центральної нервової системи за допомогою мікрокомп’ютера, внаслідок чого рука “підкорятиметься” бажаним рухам людини. Але що там окремі частини тіла, коли можна створити повністю штучну оболонку?

  Люди-кіборги

  Проект “Аватар” веде свої розробки вже зараз, а до 2025 року аналітиками передрікається створення штучного тіла, в яке можна буде пересадити людський мозок. В результаті свідомість людини (якщо її взагалі можна буде так назвати) не зміниться, немов він позбавиться від колишнього тіла як від старого одягу і надіне щось сучасне і більш практичне. Технології по під’єднуванню біологічного мозку до штучного тіла вже реалізовані, також заявляє глава “Аватара”, а співпрацю з американськими робототехніками вже принесли перші плоди – скоро вони створять першого робота-аватара. Мозок планується пересаджувати у кінці життя людини в рідному тілі. Таким чином, пересадка мозку стане прямою дорогою до отримання безсмертя людей. Проаналізувавши цей проект, учені виявили, що вже в 2020 році буде створено повноцінне штучне тіло, в 2025 році в нього пересадять людський мозок. Тобто, це буде жива особа, що має оболонку робота, а тривалість життя збільшиться на декілька сотень років. У 2035 передбачається копіювання людського мозку на спеціальний комп’ютер, а 2045 року людині просто не знадобиться відчутне тіло – з’явиться нео-людство. Правда, це буде не заміна населенню, а лише вид розумніший, наставницький.

  Люди-кіборги

  Паралельно з розробкою штучного тіла ведуться розробки і штучного мозку. Створення електронного розуму може вивести усе людство на новий рівень. Проте тут є свої побоювання: після того, як людина зможе змоделювати роботу мозку на комп’ютері, той швидко його перевершить. В результаті ми для комп’ютерів здаватимемося такими ж нерозвиненими, як для нас здаються тварини. Тому дуже важливо навчити такі машини бути лояльними до людей. Один з учених навіть запропонував версію, що здавалася неймовірною : стати людьми-кіборгами, щоб навчитися протистояти машинам і не стати рабами власних розробок.

  Люди-кіборги

  У гонитві за сліпучими цілями і фантастичним майбутнім учені, здається, не замислюються, що залишиться від людини, якщо її оболонка стане механічною? До чого приведе “холодний розум”, коли людина втратить усі можливості тактильного сприйняття?


  Post a Comment

  Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>