У Мексиці виявили два нові міста майя

Архіви

Останні коментарі

  нові міста майяМіжнародна група археологів виявила в мексиканських тропічних лісах два раніше невідомих міста майя. Одне з них називався Лакуніта (Lagunita), а друге Темчен (Tamchen). На думку учених, унікальне відкриття може допомогти в кращому розумінні цивілізації майя.

  Серед розвалин двох древніх міст майя можна зустріти руїни пірамід, а також палаців з вражаючими вівтарями і величезними дверима. Лакуніта уперше було виявлене ще в 70-х роках двадцятого століття американським археологом Еріком Фон Еува, проте він не залишив точних даних про місце розташування міста. У цьому ж році, група учених під керівництвом Івана Спраіча із Словенії знайшла міста по фотографіях тропічного лісу півострова Юкатан, зроблених з повітря. Древні поселення сумарно займають площу близько 12 га.

  Найцікавішою знахідкою археологів стали великі двері, на яких був вирізаний величезний рот. Учені вважають, що це частина зображення божества родючості і землі, в якого вірили майя. Лідер експедиції, пояснює, що ці двері символізують вхід в печеру і світ води.

  За словами дослідників, міста були побудовані за часів розквіту цивілізації майя, яка доводиться на часовий проміжок між 300 роком до нашої ери і 250 роком нашої ери. Дослідження фінансується міжнародною групою експертів, зокрема, меценатами із США, Австрії, Мексики і Словенії.

  Досі найбільш відомими містами майя вважаються Чічен-Іца, яка ​​знаходиться на півострові Юкатан, та Тікаль в Гватемалі. Перше було великим містом, центром торгівлі рабів, текстилю, меду і солі. Воно існувало між 800 і 1200 роками нашої ери, і було політичним і економічним центром цивілізації майя. Тікаль же, розташований в однойменному національному парку Тікаль в північній Гватемалі, є найбільшим місцем археологічних розкопок в Південній Америці. Воно займає площу приблизно 10 кв.кілометрів, на якій розташовані храми, палаци і інші залишки великої цивілізації. Це місто, ймовірно, було столицею майя, а його найвищий розквіт припав на 7-8 вік нашої ери, після чого в 9-му воно було покинуте.


  Post a Comment

  Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>